4 maja 2021 17:27

Opis stanowiska analityka integralności danych

Podstawowym obowiązkiem analityka integralności danych jest zarządzanie danymi komputerowymi firmy poprzez monitorowanie ich bezpieczeństwa. Aby zapewnić prawidłową obsługę danych przez upoważnione strony, analityk integralności danych śledzi zapisy wskazujące, kto uzyskuje dostęp do jakich informacji przechowywanych w systemach komputerowych firmy w określonym czasie. Analityk integralności danych przegląda i analizuje te informacje, aby chronić rezerwy danych firmy. Aby zachować poufne informacje przechowywane przez firmy, analityk integralności danych zapewnia, że ​​zapora i systemy bezpieczeństwa są aktualne i chronią przed ciągle zmieniającymi się metodami wykorzystywanymi przez osoby wydobywające dane i inne osoby, które mogą próbować uzyskać dostęp do plików zdalnie lub wewnętrznie.

Kluczowe wnioski

  • Wraz z dojrzewaniem bezpieczeństwa komputerowego i technologii informacyjnej, dbanie o bezpieczeństwo i dokładność danych ma coraz większe znaczenie.
  • Rolą analityka integralności danych jest monitorowanie bezpieczeństwa sieci i danych przed złośliwymi naruszeniami, a także zapobieganie przypadkowym błędom.
  • Dziedzina rośnie, a kandydaci do pracy powinni mieć solidne doświadczenie w informatyce i nauce o danych.

Co robią analitycy integralności danych?

Analityk integralności danych jest odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowych plików firmowych w bezpieczny sposób, który chroni wszystkie wersje danych na wszystkich urządzeniach magazynujących. Monitorując firmowe systemy komputerowe, analityk integralności danych upewnia się, że pracownicy firmy we właściwy sposób wykorzystują wewnętrzne źródła informacji. Ponieważ analityk integralności danych ma dostęp do dużych ilości potencjalnie wrażliwych informacji, pracownik musi przestrzegać wysokich standardów poufności i przestrzegać ograniczeń, które firma uzna za stosowne, w zakresie wykorzystywania i przechowywania danych. Analityk integralności danych musi być osobiście odpowiedzialny za dostęp i narażenie na informacje, które są chronione oraz regulować poświadczenia bezpieczeństwa wszystkich pracowników w firmie.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami naruszenia bezpieczeństwa danych, analityk integralności danych może być zobowiązany do wzięcia udziału w odpowiednich konferencjach i innych wydarzeniach edukacyjnych, w tym konferencjach sponsorowanych przez dostawców produktów zabezpieczających. Analityk integralności danych może również uczestniczyć w targach, aby dowiedzieć się o produktach bezpieczeństwa danych, które firma może kupić, aby zachować czujność w zarządzaniu protokołami bezpieczeństwa.

Średnia wypłata

Średnia pensja analityka integralności danych wynosi 52 000 USD, przy czym większość stanowisk dostępnych na niższym końcu siatki wynosi 40 000 USD, a mniej stanowisk dostępnych jest na wyższym końcu, wynoszącym 80 000 USD. Wyższe stanowiska na tej roli prawdopodobnie będą więcej płacić.

Pozycje są dostępne w całych Stanach Zjednoczonych w miastach takich jak Atlanta, Nowy Jork, Chicago i St. Louis.

Doświadczenie i wykształcenie

Oczekuje się, że analityk integralności danych będzie pracował na tym stanowisku lub z pokrewnymi obowiązkami i funkcjami przez rok do pięciu lat w branży, w której zatrudniona jest firma. Menedżerowie zatrudniający w branży usług finansowych prawdopodobnie wolą analityków integralności danych, którzy mają wcześniejsze doświadczenie zawodowe w usługach finansowych, ponieważ zrozumienie pojęć branży może być integralną częścią pomyślnego wykonywania obowiązków zawodowych.

Firma zatrudniająca analityka integralności danych może poszukiwać kandydata z tytułem licencjata w dziedzinie informatyki, informatyki, technologii informacyjnej zdrowia lub pokrewnej dziedziny. Niektóre firmy zatrudniające mogą zaakceptować wystarczające doświadczenie w tej dziedzinie, gdy kandydat nie posiada stopnia naukowego lub posiada tytuł niezwiązany z nauką.

Umiejętności

Różne firmy mogą mieć własne wymagania dotyczące certyfikatów potwierdzających kompetencje informatyczne. Pracodawcy w dziedzinie zdrowia mogą wymagać od kandydatów posiadania certyfikatu Certified Health Data Analyst (CHDA). Jeśli kandydat poszukuje pracy w dziedzinie zdrowia, prawdopodobnie będzie wymagana znajomość powszechnie używanych platform medycznych w zakresie technologii informatycznych. Podobnie, każda branża może mieć własne, powszechnie używane systemy.

Analityk integralności danych powinien mieć możliwość wykonywania czynności związanych z mapowaniem danych, które śledzą przechowywanie danych i dostęp do danych przechowywanych w ramach określonych poziomów bezpieczeństwa przez pracowników lub oddziały w firmie. Aby promować skuteczny dostęp do danych przez te strony, które muszą z nich korzystać, analityk integralności danych powinien mieć możliwość tworzenia i rozpowszechniania przejrzystych baz danych. Informacje, które są integralną częścią kluczowych funkcji pracowników innych działów, powinny być dostępne poprzez strukturę rezerw danych.

Wysokie umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla kandydata, który chce objąć to stanowisko. W zależności od potrzeb firmy zatrudniającej, analityk integralności danych może zostać poproszony o ujednolicenie danych firmy lub wyciągnięcie informacji analitycznych z dostępnych danych. Analityk integralności danych powinien znać wszystkie formaty danych i konwersję danych z jednego formatu na inny, aby umożliwić standaryzację i dostęp pracowników.

Można oczekiwać, że analityk integralności danych będzie pracował przez dłuższy czas bez nadzoru kierownika. Podobnie, potencjalny analityk integralności danych powinien swobodnie interpretować i realizować wytyczne firmy bez nadmiernych dodatkowych wyjaśnień ze strony kierownictwa. Wcześniejsza ekspozycja na dziedzinę bezpieczeństwa danych i informatyki powinna umożliwić analitykowi integralności danych odróżnienie złośliwych i niegroźnych zachowań w systemach komputerowych oraz wiedzieć, jakie protokoły bezpieczeństwa należy zastosować, aby wzmocnić obecne środki bezpieczeństwa, a także wdrożyć nowe zapory ogniowe i oprogramowanie antywirusowe oprogramowanie. Analityk integralności danych musi mieć wystarczającą wiedzę na temat różnych metod zapobiegania naruszeniom i dostępnego oprogramowania, aby móc rozsądnie oceniać, czy nowe oprogramowanie ma zostać wdrożone w obecnych systemach.

Kandydat musi mieć zdolność do pracy przez dłuższy czas samodzielnie lub w zespole, w zależności od potrzeb firmy zatrudniającej. Osoba, która przyjmuje to stanowisko, może przewodzić zespołowi danych firmy lub być jego częścią i powinna czuć się komfortowo w tworzeniu relacji roboczych z innymi członkami zespołu.

Perspektywy pracy

Jest to rozwijająca się dziedzina, a ponieważ coraz więcej firm musi chronić dane wrażliwe i tworzyć bazy danych umożliwiające pracownikom łatwy dostęp do akt i plików firmowych, rośnie zapotrzebowanie i potrzeba na stanowisko analityka integralności danych. Duże i średnie firmy mogą zlecać swoje dane stronom trzecim, ale ponieważ informacje komputerowe stają się coraz bardziej prywatną sprawą, firmy zwiększają wysiłki, aby zatrudnić własnych analityków integralności danych.

Podobnie, ponieważ stanowisko to staje się bardziej integralne z podstawowymi funkcjami biznesowymi różnych firm, prawdopodobne jest, że średnie wynagrodzenie na tym stanowisku może wzrosnąć, ponieważ większe firmy wypłacają bardziej konkurencyjne pensje najbardziej kompetentnym osobom w celu ochrony danych firmy.